Tο Γενικό Προξενείο Νέας Υόρκης επισημαίνει τα εξής αναφορικά με τη διαδικασία των εκλογών των αποδήμων Ελλήνων

Ημερομηνία, Τόπος και Ωράριο ψηφοφορίας: Όσοι είναι εγγεγραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους εξωτερικού που κατοικούν στις πολιτείες της Νέας Υόρκης, της Νέας Ιερσέης, της Πενσυλβάνια και του Κονέκτικατ μπορούν να ψηφίσουν στις Βουλευτικές Εκλογές 2023, το Σάββατο 20.05.2023, από τις 7 π.μ. (7:00 a.m.) έως τις 19:00 (7:00 p.m.) τοπική ώρα ΝΥ, στο Γενικό Προξενείο της Ελλάδος στη Νέα Υόρκη (69 East 79th Street, NYC, NY, 10075).

eklogessssss 1

Ψήφος Ελλήνων Ναυτικών: Οι ναυτικοί μπορούν να ψηφίσουν στο εξωτερικό, έστω και αν δεν έχουν περιληφθεί στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους εξωτερικού των εκλογικών τμημάτων. Υποχρεούνται, όμως, να έχουν μαζί τους, εκτός των ανωτέρω δικαιολογητικών (ταυτότητα ή διαβατήριο) και το ελληνικό ναυτικό τους φυλλάδιο, σύμφωνα με το άρθρο 6 του ν. 4648/2019. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τον ακόλουθο ιστότοπο του Υπουργείου Εσωτερικών: https://www.ypes.gr/wp-content/uploads/2023/05/eggr37481-20230502.pdf

-Διορισμός Δικαστικού Αντιπροσώπου, Εποπτών Εκλογών και Εφορευτικής Επιτροπής

Ως  Αντιπρόσωπος της Δικαστικής Αρχής για το εκλογικό Τμήμα Νέας Υόρκης, διορίσθηκε, κατόπιν κληρώσεως, από το Α1 Τμήμα του Αρείου Πάγου, ο Γενικός Πρόξενος της Ελλάδος στη Νέα Υόρκη, Ντίνος Κωνσταντίνου, ενώ τα καθήκοντα του Επόπτη και Αναπληρωτή Επόπτη Εκλογών θα επιτελέσουν Εφέτες  Διοικητικού Δικαστηρίου.

Όσον αφορά την Εφορευτική Επιτροπή, σύμφωνα με την Κ.Υ.Α. 39414/05.05.2023,  τα  3 τακτικά και 3 αναπληρωματικά  μέλη της Επιτροπής διορίσθηκαν από τον Δικαστικό Αντιπρόσωπο, ύστερα από δημόσια κλήρωση,  η οποία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 10/5  και ώρα 15:00 μεταξύ των εγγεγραμμένων εκλογέων. Οι κληρωθέντες  ειδοποιήθηκαν για το διορισμό τους και η εκτέλεση των καθηκόντων τους είναι υποχρεωτική.

ekloges stoixima apodoseis 555x317 2

-Εκλογική διαδικασία:

-Οι εκλογείς προσέρχονται στο εκλογικό τμήμα και παρουσιάζονται στην εφορευτική επιτροπή, η οποία επαληθεύει την εγγραφή τους στον εκλογικό κατάλογο. Θα πρέπει να προσέλθουν με  την Ελληνική αστυνομική τους ταυτότητα ή το Ελληνικό διαβατήριό τους (εν ισχύ ή και ληγμένο).

-Οι εγγεγραμμένοι ψηφοφόροι στους εκλογικούς καταλόγους εξωτερικού χρησιμοποιούν τα ψηφοδέλτια της Εκλογικής Περιφέρειας Επικρατείας. Ο εκλογέας δεν εκφράζει προτίμηση μεταξύ των υποψηφίων του ψηφοδελτίου Επικρατείας και δεν σημειώνει σταυρό προτίμησης παραπλεύρως του ονόματος των υποψηφίων.

Υποψήφιοι βουλευτές εκλογικής περιφέρειας επικρατείας

Σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 8/2.5.2023 Απόφαση του Α1΄ του Τμήματος του Αρείου Πάγου, τα ψηφοδέλτια Επικρατείας είναι τα ακόλουθα:

Ολόκληρη η απόφαση διαθέσιμη στην ακόλουθη ιστοσελίδα: 

http://www.areiospagos.gr/ekloges_2023_may/2023_anakirixi___8_2023-signed.pdf)

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

 
         

22ac750aedb4686cff6b7c54f052a5d8 26455815 1 960x600 1

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΑΓΑΠΗΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού
  2. ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
  3. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μέλη
  4. ΛΥΤΡΙΒΗ ΙΩΑΝΝΑ του Δημητρίου
  5. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
  6. ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ του Βασιλείου
  7. ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
  8. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
  9. ΒΑΧΑΡΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΤΖΩΡΤΖΙΑ) του Φωτίου
  10. ΚΟΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη
  11. ΔΙΟΪΛΗ-ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
  12. ΚΑΣΤΑΝΗ ΑΝΝΑ του Δημητρίου
  13. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αθανασίου
  14. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΠΟΡΦΥΡΙΑ (ΠΟΡΦΥΛΕΝΙΑ) του Ζαχαρία
  15. ΣΓΑΡΔΕΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παντελή

5571197

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ του Σταύρου
  2. ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ του Λουκή
  3. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ευαγγέλου
  4. ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου
  5. ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Ηλία
  6. ΛΕΙΒΑΔΑΡΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Ιωάννη
  7. ΤΣΑΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ζαχαρία
  8. ΛΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Θεοδώρου
  9. ΚΑΣΣΕΛΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Θεοδώρου
  10. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ του Γεωργίου
  11. ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βρασίδα
  12. ΡΩΜΑΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Γεωργίου
  13. ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΟΜΗΡΟΣ του Κωνσταντίνου Νικολάου
  14. ΤΣΑΜΠΑΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Αργυρίου
  15. ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Γερασίμου

           

androulakis 1

ΠΑΣΟΚ-Κίνημα Αλλαγής

  1. ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη
  2. ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου
  3. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
  4. ΒΡΕΤΤΟΥ ΑΓΑΘΗ (ΡΟΖΑ) του Σπυρίδωνα
  5. ΧΡΥΣΟΓΟΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρυσόγονου
  6. ΤΖΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του Σταύρου
  7. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ (ΜΑΡΙΖΕΤΑ) του Αθανασίου
  8. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ – ΑΝΝΑ (ΕΛΕΑΝΝΑ) του Πασχάλη
  9. ΧΡΥΣΟΛΩΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη
  10. ΣΑΡΓΚΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασίλειου
  11. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του Δημητρίου
  12. ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γρηγορίου
  13. ΚΑΖΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Δημητρίου
  14. ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ του Θωμά
  15. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ

           

kke ypopsifioi vouleftes ekloges 2023
(ΚΩΣΤΑΣ ΤΖΟΥΜΑΣ/EUROKINISSI)

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνα
  2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ελευθερίου
  3. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παναγιώτη
  4. ΞΗΡΟΤΥΡΗ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑΡΗ ΑΣΗΜΙΝΑ του Γεωργίου
  5. ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου
  6. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
  7. ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
  8. ΚΩΤΣΑΝΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Κωνσταντίνου
  9. ΜΑΡΟΥΔΑΣ ΡΙΖΟΣ του Κυριαζή
  10. ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΕΜΠΡΟΥ του Σεϊντάν
  11. ΡΕΝΤΖΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου
  12. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
  13. ΑΛΩΠΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
  14. ΤΣΑΚΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Γεωργίου
  15. ΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Τηλέμαχου

           

ekk lys

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

  1. ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κωνσταντίνου
  2. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Γρηγορίου
  3. ΝΤΟΝΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  4. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου
  5. ΣΠΑΘΗ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου
  6. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
  7. ΚΑΥΧΙΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
  8. ΚΑΛΠΑΚΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου
  9. ΜΟΡΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Αντωνίου
  10. ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αποστόλου
  11. ΛΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ελευθερίου
  12. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Συμεών
  13. ΜΑΡΙΝΗ ΑΣΠΑΣΙΑ του Δημητρίου
  14. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗ ΚΑΤΙΝΑ του Νικολάου
  15. ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Επαμεινώνδα

           

mera25

ΜέΡΑ25-ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

  1.  ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΣΟΦΙΑ του Ηλία
  2.  ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
  3.  ΜΠΑΛΤΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κοσμά
  4.  ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου
  5.  ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου
  6.  ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ του Ιωσήφ
  7.  ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου
  8.  ΚΟΡΩΝΑΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Σπυρίδωνα
  9.  ΚΟΥΒΕΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Γεωργίου
  10.  ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεοδώρου
  11.  ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) του Ανδρέα
  12.  ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙ) του Αθανασίου
  13.  ΣΤΕΦΗ-ΚΑΣΙΜΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Δημητρίου
  14.  ΛΑΣΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
  15.  ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

          

ΕΝΩΝΩ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

  1. ΔΡΙΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
  2. ΠΟΛΥΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σεραφείμ
  3. ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αγαπητού
  4. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
  5. ΑΚΡΙΒΟΣΟΥΛΗΣ ΠΡΑΞΙΤΕΛΗΣ του Αλεξάνδρου
  6. ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευάγγελου
  7. ΓΑΒΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία
  8. ΑΣΠΡΟΓΕΡΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος
  9. ΔΡΙΒΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Χρήστου
  10. ΤΣΑΚΩΝΑ ΕΛΕΝΗ του Σωτηρίου
  11. ΜΑΘΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
  12. ΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γρηγορίου
  13. ΑΘΗΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αποστόλου
  14. ΠΑΤΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Χρήστου
  15. ΚΙΓΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου

    ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την

    ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής,

  

Κομμουνιστής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

  1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
  2. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Χρήστου
  3. ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου3.
  4. ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου
  5. ΚΟΡΔΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
  6. ΚΟΥΚΑΛΑΝΙ ΒΑΣΙΛΗΣ του Ασσαντολάχ
  7. ΚΟΥΣΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Πέτρου
  8. ΜΟΝΑΚΗ ΡΟΔΟΥΛΑ του Μιλτιάδη
  9. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
  10. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λάμπρου
  11. ΠΥΛΑΡΙΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Γεωργίου
  12. ΣΚΟΥΦΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη
  13. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος
  14. ΤΣΟΛΑΚ ΑΛΗ ΜΟΥΣΤΑΦΑ του Κερέμ
  15. ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου

           

τζημερος

ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ Θάνος Τζήμερος-Φαήλος Κρανιδιώτης

  1. ΤΣΙΑΡΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Αναστασίου
  2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Φιλίππου
  4. ΜΑΡΑΝΔΙΑΝΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Παναγιώτη
  5. ΠΑΠΠΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Παναγιώτη
  6. ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου
  7. ΑΣΗΜΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου
  8. ΚΑΙΣΑΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  9. ΜΕΤΑΞΩΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ
  10. ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου Ελευθερίου
  11. ΜΠΙΛΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Δημητρίου
  12. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ιωάννη
  13. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοδώρου
  14. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος
  15. ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

           

ΝΙΚΗ

  1. ΜΠΑΪΡΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευγενίου
  2. ΡΑΚΟΒΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παντελή
  3. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Μιχαήλ
  4. ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ρήγα
  5. ΓΟΥΝΑΡΙΔΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Βασιλείου
  6. ΦΡΑΓΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Εμμανουήλ
  7. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Σταύρου
  8. ΝΤΟΥΛΜΠΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου
  9. ΔΡΟΣΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
  10. ΚΑΤΕΒΑΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Ιωάννη
  11. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ
  12. ΓΚΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου
  13. ΣΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου
  14. ΒΛΑΧΑΔΑΜΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Γεωργίου
  15. ΚΟΝΤΟΠΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρυσάφη

          

ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ

  1. ΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΥΛΟΣ του Χρήστου
  2. ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ – ΝΕΚΤΑΡΙΑ του Παναγιώτη
  3. ΧΡΗΣΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
  4. ΤΖΙΒΙΝΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
  5. ΜΠΟΥΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Συμεών
  6. ΠΑΡΑΣΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γρηγορίου
  7. ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
  8. ΖΙΩΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
  9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου
  10. ΔΟΜΑΚΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου
  11. ΧΑΨΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου
  12. ΑΛΕΞΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μιχαήλ
  13. ΜΠΙΤΣΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
  14. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΤΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Γερασίμου
  15. ΙΓΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ του Βάλερι

          

4894048

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

  1. ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου
  2. ΣΑΝΤΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Αποστόλου
  3. ΜΟΥΤΑΦΗ ΑΘΗΝΑ του Δημητρίου
  4. ΜΠΑΝΤΟΥΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου
  5. ΖΑΧΑΡΙΑ ΜΑΡΙΑ του Ελευθερίου
  6. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
  7. ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη
  8. ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  9. ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου
  10. ΑΝΑΜΑΤΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου
  11. ΜΠΕΓΖΟΣ ΜΑΡΙΟΣ του Περικλή
  12. ΣΠΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου
  13. ΚΑΡΑΜΠΕΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΙΑ) του Ιωάννη
  14. ΣΟΥΣΗΣ ΜΕΓΕΡ – ΜΑΡΙΟΣ του Ιακώβου
  15. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΗΛΙΟΣ του Γεωργίου

Μετά το πέρας των εκλογών, τα ψηφοδέλτια θα μεταφερθούν  υπ’ ευθύνη του Τακτικού Επόπτη Εκλογών στο Εφετείο Αθηνών, προκειμένου να παραδοθούν στην Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή Εκλογέων Εξωτερικού (ΚΕφΕΕΕ), η οποία από κοινού με το Εφετείο Αθηνών αναλαμβάνει το έργο της αποσφράγισης των φακέλων και της διαλογής των ψηφοδελτίων των εκλογέων, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο άρθρο 16 του ν. 4648/2019. 

Μανχάτταν. University Club. Το συνέδριο Economist με υψηλές παρουσίες από την Ελλάδα, τις ΗΠΑ την Κύπρο και το Ισραήλ

Κείμενο – Φωτογραφίες: Φώτης Καλιαμπάκος. Ανάπτυξη και συνεργασία στη σκιά της γεωπολιτικής. Επιβεβαίωση της στενής σχέσης των 3+1 στο ετήσιο συνέδριο του Εκόνομιστ στη Νέα

Read More »